Šamotová malta futrovací SILATERM F-1

Cena produktu:
Základní cena s DPH: 249,26 Kč
Prodejní cena236,80 Kč
Prodejní cena bez DPH: 195,70 Kč
Sleva: 10,30 Kč
Hodnota DPH: 41,10 Kč
Popis produktu

SILATERMF-1

    Tato směs je balena v 25 kg papírovém pytli s PE vložkou. Používá se pro akumulační typy staveb. Pevnost malty zajišťuje směs velmi kvalitních jílů spolu s ostřivem, které odpovídá svému účelu. Malta je tepelně stálá do 580°C. Doporučujeme pro vyplňování (futrování) kachlí a zdění kachlových kamen. Futrováním docílíte zvýšení akumulace Vaší stavby. Rozložíte předávání tepelné energie v čase. Je bezúčelné pro tento stavební úkon používat drahé a sofistikovanější typy maltových směsí. Splníte tak požadavky, které  stavba vyžaduje, bez zbytečného prodražování pro Vás, i Vašeho zákazníka. Z podstaty geografického hlediska ČR byly použity nejkvalitnější možné suroviny (jíly), které celá Evropa může nabídnout. Tyto materiály jsou uznávány po celém světě nejen v kamnářství.

Návod k použití:

  • Zpracovávejte v prostředí nad 5°C
  • Maltu doporučujeme přesypat do čistého kýble a sypkou směs nejprve promíchat
  • Sypte sypkou směs do vody
  • Pro promíchání používejte vždy pitnou vodu
  • Maltu po rozmíchání nechte 60 minut odstát, častějším mícháním, nebo použitím teplé vody zmíněný čas můžete zkrátit - tímto se z malty stane homogenní směs vhodná pro použití
  • při zdění nepřekračujte 5mm sílu spáry
  • Lepené materiály musí být vždy dostatečně navlhčeny

Při futrování do kachle nevkládejte samotnou směs F-1.

Kachel je potřeba vyložit šamotovým plátkem. Kachel namočte vlhkou houbou. Vyplňte ji základní kontaktní vrstvou futrovací malty F-1. Šamotový plátek také navlhčete a naneste na něj 3 mm silnou kontaktní vrstvu.  Takto připravený šamotový plátek vložte vrstvou futrovací malty k sobě do kachle. Zbývající prostor vyplňte futrovací maltou.

Vyfutrovaná kachle:

                                 KACHLE

KRBY Janovský, s.r.o. - Prodej a stavba krbů, krbových vložek Praha - idatabaze.czKrby a kamna - idatabaze.cz